logo ARID logo Prague Medical

České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP
Nadace prof. Rösche

XXV. PRACOVNÍ SYMPOZIUM 2021

17. – 19. října 2021


ODBORNÝ PROGRAM

NEDĚLĚ 17. října 2021

13:00 – 15:00

Jednání výboru CSIR ČLS JEP

15:00 – 20:00

Registrace účastníků

15:00 – 15:45

Workshop Inlab s.r.o. & Veryan Medical
Biomimics 3D stent - swirling flow and how does it work?
16:00 – 16:45 Workshop Medtronic Czechia s.r.o. (salonek PÁLAVA)
Komplexní řešení pro léčbu mrtvice
17:00 – 17:45 Workshop



PONDĚLÍ 18. října 2021

08:00 - 14:00

Registrace účastníků

09:00 - 09:05

ZAHÁJENÍ SYMPOZIA

09:05 - 10:30

QUO VADIS CMP? (sdělení 10 min. + 5 min. diskuze)
předsedající: F. Cihlář, A. Tomek
  Výsledky léčby CMP 2020
J. Raupach (Hradec Králové)
  Tandemové uzávěry ACI
M. Köcher (Olomouc)
  Chirurgická léčba akutního uzávěru ACI
I. Guňka (Hradec Králové)
  CMP u COVID-19 pacientů
F. Cihlář (Ústí nad Labem)
  Výsledky studie METRICS
D. Šaňák (Olomouc)
  Věstník CMP 2021, indikátory kvality
A. Tomek (Praha)

10:30 - 11:00

PŘESTÁVKA
   
11:00 - 12:30 INTERVENCE V DOBĚ COVIDU
předsedající:  J. Raupach, J. Hustý
Statistika nevaskulárních a onkologických intervencí 2020
J. Pánek (Brno)
Příčiny koagulopatií a trombembolizmu u pacientů s COVID-19
R. Malý (Hradec Králové)
  Možnosti ochrany při intervencích
J. Hofmann (Karlovy Vary)
  Krvácení při antikoagulační léčbě
O. Renc, R. Malý et al. (Hradec Králové)
  Trombózy a krvácení u pacientů s COVID-19
M. Roček (Praha)
  Žilní přístupy
V. Chovanec, P. Šmahel (Hradec Králové)
  Žilní trombózy u COVID-19 pacientů
J. Hustý, T. Rohan, M. Straka, P. Matkulčík (Brno)

12:30 - 13:00

Plenární zasedání CSIR ČLS JEP

13:00 - 14:00

OBĚD

14:00 - 14:45

RÖSCHOVA PŘEDNÁŠKA
Aspirační techniky v intervenční radiologii
J. Raupach (Hradec Králové)
 
OCENĚNÍ
  Čestné členství České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP:
MUDr. Ladislava Janoušková, CSc.
  Čestné uznání České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP:
MUDr. Jarmila Laštovičková, Ph.D.

15:15 - 16:30

EMBOLIZACE U AKUTNÍCH KRVÁCIVÝCH STAVŮ HLAVY, KRKU A HRUDNÍKU předsedající: M. Černá, J. H. Peregrin
  Embolizace u epistaxe a krvácení v oblasti hlavy a krku
T. Jonszta (Ostrava)
  Poranění podklíčkové tepny a interkostálních tepen
M. Černá (Olomouc)
  Embolizace bronchiálních tepen
J. H. Peregrin (Praha)
  Chylothorax
R. P. Thomas (Marburg)

15:00 - 16:00

SEKCE SESTER A RADIOLOGICKÝCH ASISTENTŮ
předsedající: O. Krahula, M. Rek
  Radiační ochrana v intervenční radiologii
O. Krahula (Praha)
  Mozková aneuryzmata a endovaskulární léčba
I. Capulič (Ostrava)
  Endovaskulární léčba malformace Galenské žíly u kojenců
D. Klimešová (Hradec Králové)
  Intervenční léčba priapismu
P. Těšitelová (Hradec Králové)
  Intervence u covid pozitivních pacientů
A. Kmentová (Praha)
  Shock wave - starý problém, nové řešení...
I. Eislerová (Praha)

17:30

CHARITATIVNÍ BĚH "Čas je mozek"

ÚTERÝ 19. října 2021

09:00-10:30

NOVINKY
předsedající: M. Černá, M. Roček
Aortální endostaplery
J. Raupach (Hradec Králové) 
  Magnetické katétry k vytvoření AV hemodialyzační pištěle
M. Roček (Praha)
  Budoucnost intervenční radiologie
M. Černá (Olomouc)

10:30 - 11:00

PŘESTÁVKA

11:00 - 12:30

INTERVENCE V UROGENITÁLNÍM SYSTÉMU A VARIA(sdělení 12 min. + 5 min. diskuze)
předsedající:  M. Derner, J. Hořejš
  Nefrostomie pod CT u nedilatovaného dutého systému či obtížných nemocných
D. Škvára (Ústí nad Labem)
  RFA u solitární ledviny
M. Derner (Ústí nad Labem)
  Embolizační výkony v urogenitálním systému
J. Hustý, D. Bartušek, J. Pánek, T. Rohan (Brno)
  Embolizácia intrakraniálnej piálnej AVM počas gravidity
K. Zeleňák (Martin)
  Odběry z nadledvinných žil
L. Forejtová (Praha)

12:40

ZAKONČENÍ SYMPOZIA
Copyright © 2017 - 2021 - pracovni-sympozium.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies. Použitím webu s tím souhlasíte. ... zobrazit podrobnosti

Již nezobrazovat ×