logo ARID logo Prague Medical

České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP
Nadace prof. Rösche

 

ČTVRTEK 30. května 2019

 

15:00 – 20:00

 

Registrace účastníků

 

16:00 – 16:45

Intravaskulární litotripsie (IVL): Systém Shockwave

P. Havránek (Weiden)

Workshop sponzorovaný společností VAMEX (salonek Pinia II, přízemí)

 

17:00 - 18:00

Jednání výboru CSIR ČLS JEP (salonek Retro Panorama)


PÁTEK 31. května 2019 - kongresový sál LABE II (1. patro)

 

08:00 - 14:00

 

Registrace účastníků


09:00 - 09:05


ZAHÁJENÍ SYMPOZIA

09:05 - 10:30


NEVASKULÁRNÍ INTERVENCE (sdělení 10 min. + 5 min. diskuze)

předsedající: J. Hořejš, M. Derner

 

 

Statistika nevaskulárních intervencí 2018

J. Pánek (Brno)

 

Periradikulární terapie

M. Kinštová (Praha), R. Kříž (Praha)

 

Vertebroplastiky

P. Ryška (Hradec Králové)

 

Biopsie plic a mediastina

J. Hořejš (Praha)

 

Ablace ložiskových lézí plic

M. Derner (Ústí nad Labem)

 

Intervenční výkony pod kontrolou MRI

J. Beran (Praha)


10:30 - 11:00

PŘESTÁVKA

 

 

11:00 - 12:30

AKUTNÍ ISCHEMICKÁ CÉVNÍ MOZKOVÁ PŘÍHODA (sdělení 10 min. + 5 min. diskuze)

předsedající: F. Cihlář, D. Šaňák

 

 

Léčba ischemické CMP v ČR v roce 2018: Indikátory kvality péče a výsledky registru RESQ

D. Šaňák (Olomouc)

 

 

Proč používat balónkový katetr?

M. Šercl (Liberec)

 

 

Technika aspirační embolektomie

T. Jonszta (Ostrava)

 

Kombinace technik, multiaxiální přístup

A. Šnajdrová (Praha)

 

Komplikace při ošetření tandemových lézí

M. Köcher (Olomouc)

 

Komplikace mechanické trombektomie

A. Krajina (Hradec Králové)

 

 

12:30 - 13:00

Plenární zasedání CSIR ČLS JEP (kongresový sál LABE II)


13:00 – 14:00

OBĚD


14:00 - 14:45

RÖSCHOVA PŘEDNÁŠKA

25 Years of Vascular Surgery: Amazing Technical Development with  Delayed Implementation

M. Malina (Kodaň, Londýn)


 

OCENĚNÍ

 

Čestné členství České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP:

Prof. MUDr. Martin Malina, Ph.D.

 

Čestné uznání České společnosti intervenční radiologie ČLS JEP:

Prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR

 

14:45 - 15:15

PŘESTÁVKA

 

 

15:15 - 16:30

EMBOLIZACE U AKUTNÍCH STAVŮ

předsedající: M. Černá, J. H. Peregrin


 

Diagnostika a základní principy endovaskulární léčby u akutních krvácivých stavů

M. Černá (Olomouc) - 20 min.

Rozbor kazuistik, játra

M. Köcher (Olomouc) - 13 min.

 

Rozbor kazuistik, slezina

A. Krajina (Hradec Králové) - 13 min.

 

Rozbor kazuistik, ledvin

J. H. Peregrin (Praha) - 13 min.

 

Rozbor kazuistik, malá pánev

J. Hustý (Brno), M. Polovinčák (Praha) - 13 min.


17:30

CHARITATIVNÍ BĚH "Čas je mozek"


SOBOTA 1. června 2019 - kongresový sál LABE II (1. patro)

 

09:00-10:30

NOVINKY

předsedající: S. Heller, M. Roček, D. Šaňák


 

Pokročilé softwarové programy u iCMP

P. Cimflová, I. Suškevič (Brno)

 

Intravaskulární litotripsie

M. Roček (Praha)

 

Embolizace u chronického subdurálního hematomu

F. Charvát (Praha)

 

DCB/DES technologie – pro a proti

S. Heller (Příbram)


10:30 - 11:00

PŘESTÁVKA


11:00 - 12:30

VARIA

předsedající:  T. Adla, V. Smolka


 

Perkutánní ošetření symptomatických synoviálních cyst páteře při spondylartróze

V. Křístek (Brno)

 

Chemoembolizace hepatocelulárního karcinomu: analýza výsledků léčby na základě dat

z národních registrů

T. Andrašina, T. Rohan, M. Uher, P. Matkulčík, J. Zavadil, M. Staňková, B. Čechová, L. Jandurová, V. Válek (Brno)

 

Odhad radiační dávky na plod během profylaktického uzávěru vnitřních iliakálních tepen u pacientek s poruchou placentace

M. Černá, M. Köcher, K. Huml, V. Prášil, T. Vávra (Olomouc)

 

Traumatická intrakraniální aneuryzmata

L. Janoušková A. Šnajdrová (Praha)

 

Endovaskulární léčba spontánního krvácení u pacientů užívajících antikoagulační léčbu

O. Renc, J. Raupach, V. Chovanec, M. Lojík, P. Hoffmann, P. Dvořák, A. Krajina (Hradec Králové)

 

Plicní arteriovenózní malformace

T. Adla, R. Pádr, M. Polovinčák, R. Pavlík, M. Roček (Praha)

 

Neobvyklá příčina srdečního selhání

J. Terč, J. Jakabčin, F. Cihlář (Ústí nad Labem)


12:30

ZAKONČENÍ SYMPOZIA


SOBOTA 1. června 2019 – salonek PINIA II (přízemí)

 

 

09:30 - 11:30

PARALELNÍ SEKCE RA A SESTER SÁLŮ INTERVENČNÍ RADIOLOGIE

předsedající: R. Langová, O. Krahula

 

Radiační ochrana na angiografickém pracovišti

R. Honzátko (Ústí nad Labem)

 

Praktický přehled cévních malformací nejen v mozku

L. Zákravská (Praha)

 

Rozmanitost endovaskulární léčby u novorozenců a batolat

L. Škrábová (Praha)

 

Aktuality z radiační ochrany

O. Krahula (Praha)

 

Řešení pooperačních komplikací na angiografickém sále

A. Kmentová, M. Mazurová (Praha)

 

CEUS ve službách intervenční radiologie

I. Eislerová (Praha)

 

Nevaskulární výkony v radiologii nejen očima sestry

B. Bardáčová (Ústí nad Labem)

 

Logistika pacienta s akutní iCMP

R. Langová (Ústí nad Labem)

 

 

Copyright © 2017 - 2019 - pracovni-sympozium.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies. Použitím webu s tím souhlasíte. ... zobrazit podrobnosti

Již nezobrazovat ×